www.osobnitrenerka.com

Power jóga

Power jóga (power yoga) se začala cvičit v USA v druhé polovině devadesátých let, kdy několik cvičitelů jógy hledalo způsob, jak ji přiblížit širšímu okruhu lidí a udělat ji více dynamickou. Power jóga se od té doby stala velice populární a je zajímavou alternativou nejen ke klasické józe, ale také například k aerobicu nebo pilates.

Na rozdíl od tradiční klasické jógy, kde se v jednotlivých pozicích setrvává poměrně dlouho, se v power józe pozice dynamicky střídají. Důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Power jóga je proto fyzicky náročnější než tradiční jóga a může proto pomoci i při hubnutí nebo udržení váhy.

Zároveň je v Power józe kladen větší důraz na zdravotní hledisko.

Power jóga je výborným propojením klasické jógy s moderními druhy cvičení. Jedná se o formu cvičení, po které se budete nejen cítit skvěle, pomáhá ale i s hubnutím, tvarováním postavy a zlepšuje fyzickou kondici. Stejně jako tradiční jóga odbourává i power jóga stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Další výhodou power jógy je, že se nezaměřuje pouze na hlavní svalové skupiny, ale také na hluboko uložené stabilizační svaly, které pomáhají držet rovnováhu, zachovávají správné držení těla a napomáhají udržet zdravé klouby a páteř.

Vyzkoušejte si lekci Power jógy v SC Palmovka

Pravidelné lekce Power jógy v SC Palmovka. Rezervace probíhají přes rezervační systém SC Palmovka.

Kdy: úterý 19.00–19.55 h
Cena: dle ceníku SC Palmovka

Na úvod lekce nás čeká vždy krátká relaxace pro uvolnění těla a mysli. Poté plynulé rozhýbání jednotlivých částí těla a zahřátí v pozdravech slunci. Následuje dynamičtější část lekce, kdy pracujeme s pozicemi ve stoje. Na závěr protažení a závěrečná relaxace.

Cvičíme v příjemném prostředí středního sálu. Ke cvičení máme k dispozici podložky na jógu, deky, pásky a podpůrné jóga bločky. Pracujeme s principy spirální stabilizace páteře.

Lekce power jógy v SC Palmovka si vždy užívám a věřím, že jsou příjemně stráveným časem i pro vás.

Máte-li doplňující dotazy, pište na: andrea@osobnitrenerka.com. Na Facebooku mě najdete jako Osobní trenérku.

Děkuji a těším se na viděnou na některé z lekcí :-)

© 2016 Andrea Špinarová